Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Menüyü açmak için SHIFT+ENTER tuşlarını kullanın (yeni pencere).
  
  
Detay
  

Herhangi bir sebepten dolayı (internetin veya bilgisayarın kesilmesi vb) firma kayıt tamamlanamazsa, herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Firma kaydınızı başarılı bir şekilde tamamladığınız en son kaydınızı göndermeniz gerekir.​

  

Ulusal Bilgi Bankası eski sürümünde onaylı olan firmalar, Yeni TİTUBB mimarise aktarımı yapılmıştır. Eski UBB de onaylı olan firmalar kullanıcı adları ve şifreleri Yeni TİTUBB mimarisine giriş yapabilirler

  

Sağlık Bakanlığı tarafından red edilmiş bir firmanın red sebebi firmanın sistem üzerinde belirttiği mail adresine otomatik olarak iletilir. Red olan evraklar Sağlık Bakanlığı tarafından Posta yoluyla firmaya iade edilir. Hatalı Kayıt veya evraklar firma tarafından güncellendikten sonra sistem üzerinde yeni bir firma kayıt formu doldurulup gerekli evraklar ile tekrar başvuruda bulunulur​

  

Sisteme TC ve şifre ile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda "Firma" menüsünün altında yer alan "Bayilik Başvurusu" butonu tıklanır. İlgili firma listeden bulunur. "Bayi Başvurusu" butonu tıklanır. Bayi başvurusu yapılan firma kendisine gelen bayilik başvurularını kendi UBB sisteminden ulaşıp değerlendirir.​

  

UBB ana sayfası üzerinde kullanıcı menüsünün altında yer alan şifre yenileme sekmesinden kullanıcı (TC Kimlik no) , E posta adresi ve sistemin ilettiği doğrulama kodu bilgileri girilerek şifre yenileme butonu tıklanır. Kullanıcının e-posta adresine otomatik olarak bir doğrulama kodu iletilir. Bu kod açılan ekrana girilerek doğrulanır ve yine sistem tarafından e-posta adresimize otomatik ilettiği yeni şifremiz ile girilir​

  

Ulusal Bilgi Bankasına(UBB) kaydı yapılacak  ürünlerin öncelikle  aşağıda bilgileri  verilen 3 adet tıbbi cihaz yönetmeliğine  uygun oImaları gerekmektedir..Bunlar;

·         93/42/EEC TIBBİ CİHAZ YÖNETMELİĞİ
·         98/79/EC VÜCUT DIŞINDA KULLANILAN TIBBİ TANI CİHAZLARI YÖNETMELİĞİ
·         90/385/EEC VÜCUDA YERLEŞTİRİLEBİLİR AKTİF CİHAZLAR YÖNETMELİĞİ" KAPSAMINDAKİ ÜRÜNLERİN  UBB YE KAYDI  ZORUNLUDUR.

  

14.01.2011 sonrası eski sürümde yapılan ürün kayıtları veya değişiklikleri yeni sürüme otomatik olarak yansımadığından ,eski sürümde onaylı olan ürünlerinizin ve yaptığınız değişikliklerin yeni sürümde görüntülenebilmesi için  ubb@huap.org.tr  adresine  aktarım talebinizi mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir.

  

Öncelikle www.titubb.org adresini tıklayarak güncel  IBY(İhale Bildirim Yazılım)programını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.Daha sonra firma olarak  Ulusal Bilgi Bankasına girişte kullanmış olduğunuz giriş kullanıcı adınız, şifreniz ve vergi kimlik numaranızla giriş  yapıp bilgilerinizi kaydederek ihalenize teklif cd'si oluşturabilirsiniz.

  

Öncelikle bayisi olduğunuz firmaya yeni sürüm üzerinden bayilik başvurusu yapmanız gerekmektedir.Tedarikçi firma tarafından yapmış olduğunuz bayilik başvurusu onaylandığı taktirde teklif cd'si oluşturabilirsiniz. 
  

Ürünler SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından onaylandıktan sonra SGK TIBBİ CİHAZ UYGULAMALARI ekranında ürünün fiyat bilgileri ve sut eşlemeleri yapılarak sgk’ya onaya gönderilecektir.sgk tarafından onaylanan bir ürün otomatik olarak medullaya  aktarılacaktır..

  

Sistem içerisinde firma menüsü altında ürünler sekmesinden listelenen ürünler sayfasında SGK TIBBİ CİHAZ UYGULAMALARI GÖRÜNTÜLE butonu ile giriş yapılarak,ürüne ait sut kodlarının bulunduğu ekler seçilerek eşleşme yapılabilmektedir.

  

Firma  unvan değişikliğinde tüzel firmalarda firmanın vergi numarası ile  VEDOP'tan yeni sorgulama yapılarak güncel bilgiler  getirilir,firma bilgileri güncellenerek  bu ekranın çıktısı ,güncel evraklarka birlikte SAĞLIK BAKANLIĞI'na onaya gönderilir.Şahıs firmalarında ise şahıs firma adı alanına yeni unvan bilgileri yazılarak ,firma bilgileri güncellenir ve diğer evraklarla birlikte  SAĞLIK BAKANLIĞI'na  onaya gönderilir.

  

Firma adres değişikliğinde tüzel firmalarda firmanın vergi numarası ile  VEDOP'tan yeni sorgulama yapılarak güncel bilgiler getirilir,firma bilgileri güncellenerek bu ekranın çıktısı güncel evraklarla birlikte  SAĞLIK BAKANLIĞI'na onaya gönderilir.Şahıs firmalarında ise şahıs firma adresi alanına yeni adres bilgileri yazılarak,firma bilgileri güncellenir;bu ekranın çıktısı ve diğer evraklarla birlikte  SAĞLIK BAKANLIĞI'na onaya gönderilir.

 

  

Firma yetkilisi değiştirilmek istenildiğinde firma bilgileri alanından yeni kişi bilgileri tanımlanarak güncelleme işlemi gerçekleştirilir.Bu ekranın çıktısı dişer evraklarla birlikte  SAĞLIK BAKANLIĞI'na onaya gönderilir.

  

firma bilgileri alanından güncelleme yapılIR VE  BU ALANLAR DEĞİŞTİRİLİR.BU ALANLAR ONAY GEREKTİRMEYEN ALANLARDIR

  

Ürünleriniz için TOBB(TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ)’dan barkod temin edebilirsiniz.Geri ödeme talebiniz olmayan ürünleriniz için ise  sistem 234…ile başlayan geçici bir barkod vermektedir.

  

Eski sistemde  9.numaralı alanda geçici barkodla onaylı ürününüz eğer yine eski sistemde  11.numaralı alanda orjinal numarasına sahipse yeni sisteme  11.numaralı alanda bulunan orjinal barkoduyla aktarılacaktır.Çünkü yeni sistemde bir orjinal barkodu birden fazla tedarikçi firma kayıt yapabilmektedir.

  

Ürününüze ait GMDN veya  UNSPSC kodu sistemde yok ise veya içeriğinde birtakım değişiklikler olduysa  durumu Sağlık  Bakanlığı'na  bildirmeniz gerekmektedir.

  

Ürünlerinize ait kullanma kılavuzu ve katalog belgeleriniz varsa sisteme muhakkak yüklemeniz gerekmektedir.Katalog belgenizi sisteme kaydettiğinizde otomatik olarak onaylı konuma geçecektir.Bu nedenle katalog belgelerinizi tekrar  Sağlık Bakanlığı'na onaya göndermenize gerek kalmayacaktır. 

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB)  Firma Kayıt/Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB)  Firma Kayıt/Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda 16. maddeye istinaden gerekli güncellemeleri yapıp, duyuruda istenen güncel belgelerle kurumumuza başvuru yapmanız gerekmektedir.  Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri ve İthalatçılarına Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) Belge Kayıt/Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda belgenizi sisteme kaydediniz.  Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

TİTUBB Ürün Kayıt Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda ürün kaydını yapıp  kurumumuza başvuru yapmanız gerekmektedir. Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) Firma Kayıtlarının Güncellenmesi Hakkında Duyuruda gerekli bilgi yer almaktadır.

  

Duyuru doğrultusunda yapılan başvuruların, değerlendirilme süresi ortalama 2 haftadır. Bu süre içinde isteme kayıtlı yetkili e-posta adresine cevap gelecektir.  Bu sürenin sonunda cevap gelmezse, sistemde belge ve ürün numaraları ile sorgulama yapıldığında ürün ve belge hakkında bilgi alınabilir.

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB)  Firma Kayıt/Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda 16. maddeye istinaden gerekli güncellemeleri yapıp, duyuruda istenen güncel belgelerle kurumumuza başvuru yapmanız gerekmektedir.  Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

TITUBB anasayfada sol alt köşede yer alanYENİ FİRMA KAYDI  butonu kullanılarak açılan sayfada  ilgili alanlar doldurularak, ileri butonuna basılır, red edilmiş kaydın içine girilir. Red mesajına uygun düzeltmeler yapılarak  duyuru doğrultusunda başvuru yapılır.

  

İmza sirküsünde dayanak olarak belirtilen, Ticaret Sicil Gazetesi veya Ticaret Odası Faaliyet Belgesi (Sicil Kayıt Sureti) veya Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesinin yayınlanma tarihini, yine bunlarda belirtilen tescil tarihini veya ortaklar kurulu karar tarihini yazınız.

  

Tıbbi Cihaz Üreticileri, İthalatçıları ve Bayilerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası’na (TİTUBB)  Firma Kayıt/Bildirim Başvurusu Hakkında Duyuru doğrultusunda 16. maddeye istinaden gerekli güncellemeleri yapıp, duyuruda istenen güncel belgelerle kurumumuza başvuru yapmanız gerekmektedir.  Ayrıca http://www.titubb.org/Dkmanlar/Forms/AllItems.aspx linkinden TITUBB Kullanıcı klavuzları ve videoları bölümünden yardım alınabilir.

  

Bayilik onay ve red işlemleri bayilik başvurusu yapılan ana firma yetkisinde olup, bayilik başvurusunun red edilmesi durumunda yeniden ana firmaya sistem üzerinden bayilik talebinde bulunulmalıdır.

1 - 30Sonraki